Volgens Pieter Boomsma, woordvoerder van de politie, waren er de laatste tijd vaker spanningen tussen jongere bewoners van het AZC en ‘Lonsdale’ jongeren uit Winschoten.
De spanningen bereikte afgelopen vrijdag een hoogtepunt toen de politie melding kreeg van een mishandeling van 1 persoon door drie andere personen. Ter plaatse bleek dat 3 jongeren uit het AZC ruzie maakten met een ‘Lonsdale’ jongere.
Omdat gevreest werd voor een nieuwe confrontatie tussen de twee groepen is na overleg met de drie betrokken families in het AZC, het COA en de politie besloten om de drie families in andere AZC’s onder te brengen.
vrijdag, 30. maart 2007 - 12:01
Asielzoekers 'uit voorzorg' verhuisd na vechtpartij
Winschoten
Drie families van asielzoekers zijn donderdag vertrokken uit het asielzoekerscentrum (AZC) in Winschoten na opgelopen spanningen met ‘Lonsdale’ jongeren. Dit heeft een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) vrijdag bevestigd.
Provincie:
Tag(s):