BlikopNieuws.nl                                       RSS Blik op Nieuws Volg Blik op Nieuws op Twitter
contact | adverteren | rss | vrijdag 10 februari 2012 18:11

'Explosie' van vliegende mieren

maandag 19 juli 2010 16:43

Amsterdam - Maandagmiddag zijn in heel Nederland miljarden vliegende mieren uit hun nesten gekomen en zijn uitgevlogen. Voor de mens een lastige bijkomstigheid voor de vogels een ware traktatie.

Foto: EHF
Wanneer de tijd daarvoor rijp is, vaak op warme dagen, vliegen de miljarden mannetjes en koninginnetjes uit om te paren Dit kan al vliegend gedaan worden, zodat zelfs in bloembakken 10 meter boven de grond nieuwe nesten kunnen ontstaan.

Kort na ‘de daad’ sterven de mannetjes en verliezen de koninginnetjes weer hun vleugels en gaan dan op zoek naar een nieuw grondnest waar zij overwinteren tot in het volgende voorjaar en er een nieuw nest ontstaat.

Wespachtigen
Mieren behoren tot de wespachtigen, ze stammen af van gravende wespensoorten waarvan de werksters de vleugels hebben verloren. De nauwe verwantschap aan wespen is ook af te leiden uit de bouw van een mier, die sterke overeenkomsten vertoont met een wesp.

5,00% Spaarrente! Vergelijk alle aanbieders.>>
Leenrente Vergelijken: Vergelijk op Leenrente.nl >>
Hoge spaarrente en € 25 cadeau!
Sparen - top 5 spaarrente
Autoverzekering vergelijken - Ga naar Geld.nl
TOP 10 Zorgverzekering - Vergelijk en Bespaar >>
MisterMoney - vergelijk sparen en lenen
Top 10 Spaarrente! Vergelijk de aanbieders!
 



Video

advertentie
advertentie