zaterdag, 8. oktober 2016 - 19:24 Update: 09-10-2016 10:55

Man doodgeschoten in parkeergarage

Dode en zwaargewonde bij tweede schietpartij zaterdag in Amsterdam
Foto: Miranda van de Sloot
Dode en zwaargewonde bij tweede schietpartij zaterdag in Amsterdam
Foto: Miranda van de Sloot
Dode en zwaargewonde bij tweede schietpartij zaterdag in Amsterdam
Foto: Miranda van de Sloot
Amsterdam

Bij een schietincident in een parkeergarage op het Koningin Wilhelminaplein is vanmiddag een man overleden. Een vrouw raakte zwaargewond.

Even na 17.30 meldt een getuige dat er geschoten wordt in de parkeergarage. Hulpdiensten treffen in een auto een man, vrouw en een kindje aan. Het kindje is ongedeerd. De man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen, de vrouw is ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht.

Iets verderop, op de Heemstedestraat, moest de brandweer in actie komen voor een autobrand. Vermoedelijk gaat het om een vluchtvoertuig. In garage Kempering in Zuidoost werd eveneens een autobrand gemeld. Mogelijk gaat het hier om een tweede vluchtauto die door de daders in brand is achtergelaten om zo sporen te wissen. 

Bij een eerder schietincident vanm iddag in Amsterdam-West is een man doodgeschoten. Ook zijn er twee gewonden gevallen. De man werd rond 03.45 op de hoek van de Admiraal de Ruyterweg door meerdere kogels geraakt, zo meldt de politie zaterdag. Hij is nog gereanimeerd, maar overleed later aan zijn verwondingen. De twee gewonden (44 en 50 jaar) zijn overgebracht naar een ziekenhuis. Zij zijn lichtgewond geraakt.

Categorie:
Provincie:
Blik op 112: