zaterdag, 5. november 2016 - 09:58 Update: 09-04-2025 09:10

Gemeenten bemoeien zich steeds meer met inhoudelijke gevallen jeugdzorg

'Limburgse ggz-instelling stopt met zorg aan aantal kinderen vanwege bezuinigingen'
Foto: Archieffoto ter illustratie FBF
Amsterdam

Sinds januari 2015 hebben gemeenten meer te zeggen over jeugdzorg.

Zo bepalen gemeenten welke zorg er voor jongeren met psychiatrische problemen wordt ingekocht. Jeugdpsychiaters en -psychologen en hun beroepsverenigingen trekken nu aan de bel. Ze vinden de invloed zeer nadelige gevolgen hebben  voor kinderen en hun ouders. Dit schrijft NRC zaterdag.

Doordat gemeenten  de opdracht kregen om te bezuinigen op jeugdzorg kunnen ze met die bevoegdheid zich ook inhoudelijk steeds meer bemoeien met inhoudelijke gevallen. Het NRC schrijft hierover: 'Sommige gemeenten verklaren bijvoorbeeld dat het geld voor jeugdpsychiatrie op is, om vervolgens extra geld in het vooruitzicht te stellen op voorwaarde van inspraak bij de intake van nieuwe, zieke kinderen.'

De gemeenten hebben een monopolypositie gekregen waar psychologen en psychiaters weinig tegen kunnen doen. Vertegenwoordigers van de beroepsgroep stellen in de krant dat vooral kinderen en hun ouders hiervan de dupe worden.