Militaire colonnes vrijdag op de openbare weg en ze hebben voorrang
Colonnes militaire voertuigen rijden vandaag, vrijdag 23 mei, weer volop door Nederland. 'De grootschalige oefening Falcon Spring zit er namelijk op en de voertuigen keren weer terug naar de kazernes', zo meldt het ministerie van Defensie vandaag.
Extra aandacht andere weggebruikers
'Dat vraagt van andere weggebruikers extra aandacht. Want als het voorste voertuig door groen is gereden, mogen alle voertuigen volgen. Ook als het licht inmiddels op rood staat', stel het ministerie.
Colonne niet doorsnijden
En dat is niet het enige. Voetgangers en gehandicaptenvoertuigen op een zebrapad hebben geen voorrang. De militaire colonne wel. Die hoeft ook een bus die aangeeft weg te willen rijden, niet voor te laten gaan. En dan nog iets. Overige verkeersdeelnemers mogen een militaire colonne niet doorsnijden.
Blauwe en groene vlag
Bij het voorste militaire voertuig van de colonne wappert een blauwe vlag aan de linker voorzijde. Op dezelfde plek voert het laatste motorvoertuig een groene vlag.