vrijdag, 1. maart 2024 - 9:12

Eerste stap naar sector-cao Luchtvracht-afhandeling

Een Antonov-vrachtvliegtuig
Foto: Defensie
Schiphol

De Werkgeversvereniging Luchtvracht Afhandeling (WLVA) en de FNV ondertekenden onlangs een protocol waarin afspraken zijn gemaakt over de randvoorwaarden voor een sector-cao. Inzet is een nieuwe sector-cao vanaf 1 januari 2025 die de individuele bedrijfscao’s van de luchtvrachtbedrijven moet vervangen. De sector-cao bevat afspraken over loon, werktijden, gezondheid en duurzame inzetbaarheid.

In de WLVA zijn de luchtvrachtbedrijven Menzies World Cargo, Swissport, dnata, en WFS vertegenwoordigd. Op dit moment hebben deze bedrijven die de luchtvracht (goederen, geen bagage) afhandelen in Nederland, allemaal een eigen cao. De werkgevers en  vakbond FNV vinden het belangrijk dat er voor de hele sector dezelfde evenwichtige arbeidsvoorwaarden komen.

Concurrentie voorkomen

Michel van de Stolpe, voorzitter van de WLVA: ‘Dit is een belangrijke eerste stap op weg naar een sector-cao. Gelijke arbeidsvoorwaarden geeft duidelijkheid aan werknemers, het maakt onze sector aantrekkelijker en het voorkomt dat bedrijven onderling met elkaar op arbeidsvoorwaarden concurreren.’

Positief vertrekpunt

John van Dorland, bestuurder bij FNV Luchtvaart: ‘De komende periode gaan we met elkaar onderhandelen over de precieze afspraken en invulling van de sector-cao. Het tekenen van dit protocol is een positief vertrekpunt om te komen tot gelijke

Categorie:
Provincie:
Tag(s):