vrijdag, 18. november 2016 - 10:57

FNV: Pakketbezorgers overhandigen gele kaart aan PostNL

FNV: Pakketbezorgers overhandigen gele kaart aan PostNL
Waddinxveen

Vanochtend heeft een afvaardiging van 25 pakketsorteerders van PostNL een gele kaart uitgereikt aan Jeroen Veldstra, directeur HR en Sourcing Pakketten en Logistiek. De medewerkers, in dienst van InPerson en werkzaam voor PostNL in het distributiecentrum in Waddinxveen, eisen normale waardering en respect. Meer dan 50 werknemers hebben een petitie ondertekend.

Gele kaart voor slechte werkomstandigheden

De medewerkers krijgen geen gehoor bij uitzendbureau InPerson. Daarom willen zij nu dat opdrachtgever PostNL haar verantwoordelijkheid neemt en InPerson aanspreekt op de slechte omstandigheden waaronder zij haar uitzendkrachten laat werken. Mariëtte van der Neut, bestuurder FNV Flex: 'Onze leden reiken vandaag de gele kaart uit aan PostNL omdat ook zij gele kaarten krijgen bij zaken die de leiding niet bevalt. Medewerkers hebben vaak geen idee wat ze fout doen en waarom ze een gele kaart krijgen. Na 2 gele kaarten en 1 rode kaart volgt ontslag.'

Meer collega’s om hoge werkdruk te verlagen

Zo eist de groep, voornamelijk Poolse medewerkers die via een contractingconstructie bij PostNL werkt, dat zij net als andere collega’s vakantiedagen met Kerst kunnen opnemen. Daarnaast willen zij 4 dagen van tevoren hun rooster kennen en niet pas op de dag zelf om 14 uur, zodat hun werk niet is te combineren met hun privéleven. Bovendien eisen zij meer collega’s omdat de werkdruk de pan uitrijst en een gegarandeerd aantal uren per week in plaats van min-max contracten.

'Tot op het bot vernederd'

Krzysztof Pisarski: 'Wij werken hard maar daar staat weinig tegenover. We voelen ons opgejaagd door te weinig pauzes en vakantie wanneer het voor ons belangrijk is. We willen ons werk goed doen maar dat lukt niet door te weinig collega’s. En als wij ’s ochtends in de regen staan te wachten totdat we naar binnen mogen, voelen we ons tot op het bot vernederd. Dat voelen we ons ook door het lukraak uitdelen van gele kaarten. Dat moet stoppen.'

Gewone omgangsvormen om normaal te kunnen werken

De werknemers willen het arbeidsvoorwaardenreglement van InPerson krijgen zodat zij beter weten wat hun rechten zijn. Maar ondanks herhaaldelijke toezeggingen is InPerson niet bereid dat te verstrekken. Van der Neut: 'Wij roepen PostNL op om haar verantwoordelijkheid te nemen en te zorgen dat onze leden respectvol behandeld worden. Wij willen dat hun eisen, eigenlijk gewone omgangsvormen zodat zij normaal hun werk kunnen doen, worden ingewilligd.'

Categorie:
Provincie: